KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14299019
nr 1429 9019
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Etsning, Badande pojke. Signerad, numrerad 6/60. Bildmått: 16,5x13, yttermått inklusive ram: 39x29 cm
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
500 kr
måndag 1 november 2021
kl 19:37:52
Hilding Nyman
Läs mer om Hilding Nyman